План реагування на надзвичайні ситуації
учасників навчально-виховного процесу

Класний керівник та класовод:

1. Інструктаж здобувачів освіти класними керівниками про розташування тимчасового укриття.
  2. Інструкція щодо сигналів повітряної тривоги – безперервний сигнал сирени щонайменше 30 секунд;
  3. Правила переміщення до укриття і перебування у ньому.
  4. Сповіщення батьків про переміщення дітей до тимчасового укриття.
  5. Забезпечення необхідною інформацією кожного учня (ПІП, домашня адреса, ПІП батьків, контактні телефони).
  6. Кейс для сніданку. Навчальні приладдя та підручники залишаються у школі.
  7. Інформування учнів про місце зберігання верхнього одягу (одяг зберігається у навчальному кабінеті; на уроці фізкультури – у роздягальні; на уроці інформатики та музики – у відповідному кабінеті).

Учитель-предметник:

1. Перед початком першого уроку зустрічає дітей та супроводжує до навчального кабінету.
  2. Під час уроку несе відповідальність за супроводження учнів до тимчасового укриття.
  3. Передає повноваження наступному вчителю після завершення уроку.
  4. Під час перебування у тимчасовому укритті здійснює необхідну підтримку для комфортного та спокійного перебування, відповідає за збереження шкільної документації (шкільний журнал).
  5. Після оголошення про відбій тривоги відповідає за повернення учнів до школи.
  6. Після завершення освітнього процесу супроводжує учнів до виходу зі школи.

Вихователь ГПД:

1. Під час прогулянки зі шкільного майданчика вихованці прямують в укриття.
  2. Алгоритм дій під час самопідготовки аналогічний діям на уроці.
  3. Протягом занять за інтересами діти спрямовуються до навчального кабінету та переміщуються до тимчасового укриття.

Співробітники їдальні:

1. Призупиняють видачу їжі та організовують повернення учнів до навчального кабінету.
  2. Оглядають їдальню на відсутність учнів.
  3. Переміщуються до тимчасового укриття.

Черговий адміністратор:

1. Перевіряє приміщення навчального закладу на відсутність учасників освітнього процесу.
  2. Після перевірки прямує до тимчасового укриття.

Медичний працівник:

1. Обов’язково знаходиться під час повітряної тривоги у тимчасовому укритті та надає необхідну медичну допомогу.

Помічник учителя (інклюзія, асистент):

1. Організовує швидке переміщення до тимчасового укриття і відповідає за спокійне перебування дітей.